خانه / پارچه چادری مجلسی / انواع پارچه چادری مجلسی

انواع پارچه چادری مجلسی

آیا می دانستید از پارچه های مجلسی می توان زیباترین قواره های چادری را نیز جدا کرده و برای سوغات یا هدیه استفاده کرد؟
خانم های محجبه معمولا برای رفتن به مهمانی نیز حتی در بعضی جمع شدن های خانوادگی چادر می پوشند و وقتی نامحرم حضور داشته باشد سعی دارند تا با رعایت حجاب کامل به وسیله چادر رعایت شئونات اسلامی را کرده باشند.
اگر در این مراسم ها و مهمانی چادر مشکی های ساده یا چادر نماز های سفیدشان را بپوشند جلوه زیبایی نخواهد داشت و عملا کاری باطل است. زیرا کسی در شب چادر مشکی ساده نخواهد پوشید.
معمولا در این چنین موقعیت هایی از پارچه های مجلسی جهت دوخت چادر مجلسی بهره می برند و زیباترین قواره های مجلسی پارچه را برای این مدل چادر خریداری می کنند.

انواع پارچه مجلسی

البته هر گونه پارچه مجلسی را نیز نباید جهت دوخت چادر به کار برد زیرا اگر به وسیله منجق یا سرمه دوزی سنگین شده باشد پوشیدن آن سخت بوده و خانمها را با مشکل مواجه می کند بلکه باید وزن تمام شده قواره پارچه چادری در حداقل بوده و سر کردن آن راحت باشد.

پارچه چادری مجلسی

به عنوان مثال پارچه های بالا که زمینه حریر کرپ دارند و بسیار سبک نگین های زری دارند و به وسیله نخ مشکی بافت برجسته ای بر روی آنها ایجاد شده است جدیدترین پارچه مجلسی چادری هستند که در مناطق غربی و مرکزی کشور مد شده اند.
از پارچه های حریر ساده لباسی نیز که طرح دارند یا چاپ می خورند جهت دوخت چادر های خانگی و یا مهمانی استفاده خواهد شد.
گاهی خود پارچه های مشکی ساده را ممکن است نگین کاری کرده و به وسیله کار کردن بر روی پارچه چادری ساده به خلق یک چادر مجلسی زیبا بپردازند.

پارچه چادری مجلسی

منبع: پوشاک ایرانی

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
متین افکار
شماره موبایل: 09126131699
کانال تلگرام: parchebazar1@
پست الکترونيکي: matin.afkar@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید یک قواره پارچه چادری مجلسی مشکی

آیا تا به حال از طریق اینترنت و به شکل مجازی خرید یک قواره پارچه …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام